Bukiet

Bukiet

czwartek, 21 maja 2015

Czemu tak drogo! Czyli składowa cena naszych bukietów.

Kochani często spotykamy się z uwagami czemu tak drogo. Dzisiaj chcielibyśmy wam przestawić bilans finansowy wyceny bukietu. Co wchodzi w cenę bukietu  i dlaczego tyle dany bukiet kosztuje. Na tapetę weźmy najbardziej chodliwy ostatnimi czasy bukiet czyli Romantyczny Raffaell.
 Od początku cukierki. Niestety nie sprzedajemy ilości hurtowych co za tym idzie cukierków też nie kupujemy hurtowo. Pewnie mogli byśmy zamówić sto opakowań. Zapłacić za opakowanie z 20% taniej. Tylko teraz pytanie czy chcieli byście bukiet z ostatniego opakowania?  Cena na rynku detalicznym to około 9 zł za paczkę. To dopiero cukierki. Idziemy dalej. W tym przypadku nóżka 2zł, kryza 3,5zł bibuła karbowana, tasiemki, perełki, wypełnieni, celofan ok 6zł. To jest cała składowa ceny bukietu. Do tego dodajmy nasz umowny zarobek 10 zł. Czemu umowny już tłumaczymy. Na cenę zarobku wliczamy całe utrzymanie firmy. Czyli czynsz, składki zus, utrzymanie strony www, opłaty i prowizje allegro. I tak z 10 zł naszego zarobku przeliczając na kwotę jednego bukietu robi się kwota 4 zł. Podsumowując:
Cukierki: 18zł
Dodatki:  11,50 zł
Marża: 10zł
Vat: 9zł
I robi nam się 48,50zł
Kochani w żadnym bądź razie nie skarżymy się tutaj czemu tak a n ie inaczej. Chcieli byśmy zwrócić uwagę że przykro słyszeć słowa że "parę cukierków i 50zł". Nie namawiamy nikogo nikomu nic nie wciskamy na siłę. Można przecież kupić bombonierka za dyche i tyż bedzie;) Z drugiej strony obiecujemy że jeżeli dojdziemy do momentu kiedy będziemy sprzedawać hurtowe ilości to na pewno ceny też będą niższe:)   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz